Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

Strona główna > Wydarzenia > Pomagamy sobie nawzajem!

Pomagamy sobie nawzajem!

wielkość tekstu: A A A

drukuj prześlij

zamknij [x]
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy.
Wprowadź ponownie.

Kluczem do sukcesu każdej inicjatywy jest zaangażowanie, dlatego staramy się angażować społecznie. O tym, jak ważną rolę dla Tesco odgrywają lokalne społeczności świadczy fakt, że obok naszych planów działań stworzyliśmy Plan dla Społeczności.

Od 28 listopada w Centrum Dystrybucji w Teresinie odbywa się loteria, podczas której można dostać przedmioty wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystarczy zakupić los w wysokości 10 zł, pod każdym kryje się ręcznie wykonana niespodzianka. Loteria cieszy się dużym zainteresowaniem. Pracownicy Tesco mogą kupić piękne przedmioty, a tym samym wesprzeć finansowo placówkę terapeutyczną dla dorosłych osób niepełnosprawnych – Warsztat Terapii Zajęciowej z Sochaczewa.

Terapia poprzez sztukę
Placówka WZT powstała w 1992 roku przy Spółdzielni Inwalidów „Jutrzenka”.  Obecnie 50 osób uczestniczy w zajęciach grup terapeutycznych, które odbywają się w 10 pracowniach takich, jak: plastyczna, introligatorska, wikliniarsko-techniczna, krawiecka, ogólnorozwojowa, komputerowa, stolarska, tkacka, gospodarcza. Wykonane przez podopiecznych prace rękodzielnicze mają charakter użytkowy i ozdobny, a wiele z nich trafia na różnego rodzaju prezentacje, wystawy, do sprzedaży detalicznej i na loterie. Te dzieła, choć podziwiane i rozchwytywane przez wszystkich, to jednak nie najważniejsze zadanie warsztatu. – Ideą Warsztatów Terapii Zajęciowej jest usamodzielnianie podopiecznych i przygotowywanie ich do wykonywania pracy. Podopieczni Warsztatów trafiają do zakładów pracy chronionej a część pracuje w zwykłych firmach. Nawet, jeśli uczestnik warsztatu nie pójdzie do pracy, staje się na tyle samodzielny, że uwalnia rodzinę od obowiązku bezustannego opiekowania się nim – mówi Magdalena Osińska, od 16 lat kierownik placówki.

Wielka świąteczna aukcja
6 i 7 grudnia Centrum Dystrybucji Tesco wyglądało jak centrum dystrybucji św. Mikołaja, a święty osobiście pomagał w prowadzeniu wielkiej aukcji, podczas której licytowaliśmy dzieła wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, m.in. donice, wazony i obrazy. Dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Dystrybucji, którzy chcieli pomóc osobom niepełnosprawnym i zacięcie licytowali wystawione prace udało się zebrać 1 635 zł. Loteria i sprzedaż losów wciąż trwają, dlatego tę sumę możemy jeszcze przebić. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone m.in na dofinansowanie rehabilitacji społecznej, wycieczki turystycznej, wyjazdu do teatru, biletów wstępu do muzeum. Nasz przedświąteczny plan się powiódł!

Monika Lipińska
kierownik Działu Personalnego
Centrum Dystrybucji TESCO Teresin
 

Galeria zdjęć

kliknij na miniature, aby powiększyć

Na skróty